Zaplanuj wesele

Co robię jako DJ na wesele?

Jako DJ / Prezenter gram odpowiednią do upodobań gości muzykę. ponadto prowadzę konkursy i zabawy weselne czy oczepinowe dbając przy tym o odpowiedni humor gości.

Chciałem też aby bliższym zapoznaniu się z moją osobą termin DJ-a kojarzył się Państwu także z:

 • perfekcyjnym przygotowaniem oprawy muzycznej waszego wesela,
 • merytorycznym przygotowaniem przebiegu wesela,
 • doświadczeniem, młodością, zapałem i świetną zabawą.

Dlaczego zdecydować się na DJa ?

Gram wyłącznie oryginalne znane przeboje co daje gwarancję, że usłyszysz to co lubisz i tylko w oryginalnym wykonaniu. Moja kolekcja muzyki jest bardzo duża więc jestem w stanie zagrać niemal każdy utwór w przeciwieństwie do kapeli, która gra przeważnie według określonego repertuaru. Muzyka leci cały czas nawet podczas przerw na posiłki. Nie mam również sztywno ustalonego planu imprezy, a muzyka jest dostosowana na bieżąco do różnych gustów imprezowiczów oraz do wieku! W każdym momencie wesela goście mają wpływ na charakter imprezy, mogą poprosić o ulubiony utwór i zadedykować go wybranej osobie.

 1. Zadzwoń 792 080 971, zapytaj o wolny termin.
 2. Umów się na pierwsze spotkanie (wstępna rozmowa, ustalenie podstawowych informacji co do przyjęcia, podpisanie umowy, przekazanie zadatku).
 3. Utrzymanie kontaktu mailowego, bądź telefonicznego co do wszelkich pomysłów, propozycji, zabaw i piosenki na pierwszy taniec.
 4. Drugie spotkanie na tydzień / dwa przed przyjęciem. Ustalenie szczegółowego planu przyjęcia i potwierdzenie poprzednich ustaleń.

Przykładowy plan wesela prowadzonego przez DJ

 1. Start przyjęcia:
  - Piosenka na wejście pary młodej na salę: np. Kool & The Gang - Celebration lub Frank Sinatra - I Love You baby
  - Przywitanie gości weselnych przez DJ
  - Odśpiewanie sto lat oraz wspólny toast szampanem
  - Składanie życzeń przez gości dla pary młodej
  - Zaproszenie wszystkich gości do wspólnego posiłku
  - Muzyka w tło do obiadu

 2. Pierwszy taniec
  - Po skończeniu posiłku zaproszenie młodej pary i gości na salę taneczną
  - Pierwszy taniec pary młodej w którym przedstawiam dwie opcje jego wykonania:
  a) tradycyjnie para młoda tańczy dostojnie (np. Walc) w rytmach ustalonej wcześniej piosenki (polecam serdecznie taniec w chmurach tj. ciężki dym)
  b) modne są również zaskakujące wszystkich wiązanki/mixy. Młodzi zaczynają czymś spokojnym, romantycznym lub tradycyjnym ale po chwili następuje jakieś zakłócenie i rozpoczyna się mix przebojów.
  c) często para młoda decyduje się aby pierwszy taniec zatańczyć wspólnie z gośćmi np. Poloneza którego chętnie poprowadzę jako konferansjer. 
  - Po pierwszym tańcu zazwyczaj gra się jeszcze 2-3 utwory dla gości
  - Następnie krótka przerwa kawowo/deserowa około 20-30 minut (lub w tym czasie często organizowane są wspólne zdjęcia w środku lub na zewnątrz)

 3. Bloki taneczne:
  - gramy muzykę taneczną zachęcającą do wspólnej zabawy i tańców
  - często organizowane są wspólne tańce i zabawy integracyjne prowadzone przez DJ/Wodzireja
  - zazwyczaj bloki taneczne trwają 40-60 min do momentu zmęczenia gości tańcami
  - podczas przerw leci również muzyka tylko ciszej

 4. Tort weselny:
  - około godzin wieczornych na salę wjeżdża tort weselny najczęściej przy zgaszonym świetle w blasku zapalonych świeczek/rac przy odpowiedniej oprawie muzycznej np. fanfary plus jakiś efektowny kawałek np motyw z Rocky lub Gwiezdnych Wojen
  - para młoda na środku kroi pierwszy kawałek i nawzajem konsumuje a po skończeniu obsługa podaje każdemu z gości.
  - często zaraz po torcie para młoda może podziękować rodzicom, świadkom wręczając im upominki, kwiaty prosząc ich na środek

 5. Oczepiny:
  -  aktualnie około północy Młodzi siadają na krzesełkach na środku sali
  - zaczynamy przeważnie testem zgodności ala quiz (para młoda do siebie plecami i ma tabliczki z odpowiedziami Ja/On i Ja/Ona - DJ czyta pytania np. kto do kogo pierwszy zagadał?, kto jest bardziej szalony itp. a młodzi odpowiadają poprzez podniesienie właściwej tabliczki do góry.
  - następnie tradycyjnie rzucamy atrybutami pary młodej prosząc na środek wszystkie wolne panny oraz kawalerów,
  - na koniec robimy jedną ciekawą zabawę do wyboru, jest ich kilka np. taniec z gwiazdami lub jaka to melodia
  - wszystkie zabawy i konkursy oczepinowe zawsze ustalam z młodą parą przed weselem. Wiele sugeruje i podpowiadam. Każdą zabawę dostosowujemy do Młodych oraz gości weselnych, bo przecież to oni zazwyczaj są wtedy najwspanialszymi aktorami.

 6. Zabawa do białego rana:
  - tutaj gramy już muzykę do zakończenia wesela 

 7. No i po wszystkim – przedstawiony wyżej plan jest tradycyjny i proponowany przeze mnie przyszłej Parze młodej. Oczywiście dodawać można własne pomysły, zależy to już od fantazji waszej i gości, uzgodnień z menadżerem lokalu.